porady

Sprytne rozwiązanie dla małych kuchni

Mała kuchnia niekoniecznie oznacza duże kłopoty. Wystarczy odpowiednio ją zaprojektować, wykorzystując ciekawe rozwiązania do małych pomieszczeń. Doskonale sprawdzą się tu nowoczesne systemy i wielofunkcyjne meble.
Jak więc urządzić w pełni funkcjonalną kuchnię bez ograniczeń?

Kompaktowe meble kuchenne

Niezależnie od tego, czy mamy dużą, czy małą kuchnię, musimy znaleźć miejsce naprzechowywanie produktów-nawet podstawowych, a także garnków, sprzętu AGD i zastawy stołowej. W małym pomieszczeniu czasami nawet jeśli liczba rzeczy jest ograniczona do niezbędnego minimum, trudno jest znaleźć dla wszystkiego odpowiednią lokalizację. Dlatego planując układ małej kuchni, należy nie tylko czerpać z kreatywnych inspiracji, ale także wykorzystywać innowacyjne kompaktowe meble, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Wykorzystaj każdy kąt

Szafki narożne są zawsze uciążliwe, ale dostęp do przechowywanych w nich przedmiotów niekoniecznie jest utrudniony. Specjalny system wyposażenia szafek umieszczonych w narożniku kuchni pozwala z jednej strony zachować porządek, co pozwala na przechowywanie w niej większej ilości rzeczy, aż drugiej ułatwia nam dotarcie w wybrane miejsce. Jednym z rozwiązań zastosowanych w tego typu meblach są wysuwane półki. Po otwarciu drzwi szafki wystarczy pociągnąć za uchwyt, a półka automatycznie przesunie się do Ciebie. Innym sposobem na kreatywne zaaranżowanie szafki narożnej jest zainstalowanie obrotowego kosza.

Szafki cargo

Za pomocą pojemników można ustawić nawet wąskie meble kuchenne. Front tych szafek można wysuwać, szerokość może sięgać nawet kilku centymetrów, a wysokość może być różna. Możemy w nim wygodnie przechowywać nawet butelki czy słoiki. Materiały eksploatacyjne są schowane za frontem, a jednocześnie-po wyjęciu materiałów eksploatacyjnych-możemy je łatwo naprawić. Z łatwością możemy również ocenić zawartość szafki.

Do sufitu

Dobrym sposobem na zoptymalizowanie przestrzeni w małej kuchni jest zamontowanie wiszących szafek-najlepiej sięgających do sufitu. Czy możesz wygodnie dotrzeć do produktów na najwyższej półce ? Oczywiście, że tak i nie wymaga to od nas wspinania się po drabinie. Nowoczesny system podnoszenia i opuszczania szafek pozwolą obniżyć przedmioty na półce do wybranej przez nas wysokości. W ten sposób nawet na najwyższej półce produkty mogą być również na wyciągnięcie ręki.

Drzwi przesuwne

Wybierając meble do małych mieszkań należy również zwrócić uwagę na ergonomię. Odpowiednie rozmieszczenie sprzętów kuchennych zapewni nam wysoki komfort użytkowania. Ale co, jeśli mała kuchnia również jest trudna do ustawienia? Rozwiązaniem może być zastosowanie drzwi przesuwnych zamiast standardowych drzwi szafek. Dzięki temu nie będziemy musieli zostawiać dodatkowej przestrzeni, aby bez problemu otworzyć każdą szafkę.

Kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne

Dobrym pomysłem na zaoszczędzenie miejsca w kompaktowych meblach jest postawienie na kompaktowy sprzęt AGD i wielofunkcyjne urządzenia. Na przykład kupując piekarnik wielofunkcyjny, otrzymasz urządzenie, które może zastąpić blender, garnek, wypiekacz do chleba lub sprzęt do gotowania na parze. Wybierając toster 3 w 1, możesz użyć nie tylko tostera, ale także gofrownicy i grilla elektrycznego. Wielofunkcyjne rozwiązania są niezastąpione w małych pomieszczeniach.