porady

Jakie szafki kuchenne?

Wybór mebli kuchennych to zwykle duże wyzwanie. Producenci mebli i akcesoriów rywalizują o coraz to nowe rozwiązania, których wspólnym celem jest promocja i doskonalenie pracy w kuchni. Praktyczne pomysły można z powodzeniem wykorzystać nawet w małych układach kuchennych. W tym przypadku odrobina sprytu, kreatywności i co najważniejsze łatwości obsługi.

Jakość

Niezależnie od wyboru układu kuchni, przy wyborze mebli kuchennych należy kierować się jakością wykonania. To inwestycja na kilka lat, więc mebel powinien służyć bezproblemowo przez długi czas. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na elementy dekoracyjne, które ostatecznie wpłyną na komfort pracy i satysfakcję członków rodziny. Bardzo ważny jest również układ i rozmieszczenie szafek. Na przykład umieszczenie szafek w pobliżu zmywarki jest bardzo praktyczne, ponieważ bez problemu możemy schować czyste szklanki i talerze bez konieczności kilkakrotnego chodzenia po kuchni.

Organizacja

Funkcjonalne szafki kuchenne powinny pozwolić na przechowywanie różnorodnych akcesoriów i sprzętów. Wiele nowoczesnych rozwiązań pozwala swobodnie zagospodarować nawet te miejsca, które wydają się niedostępne. Przechowywanie zastawy stołowej lub sztućców o różnych rozmiarach i wysokościach może być problematyczne. Dlatego konieczne jest wyposażenie niektórych szafek w więcej półek, a wtedy możemy w nich umieścić więcej mniejszych przedmiotów. Musimy jednak zarezerwować szafki na nieco większy sprzęt, taki jak miksery, roboty kuchenne, a nawet wysokie naczynia. Jeśli odpowiednio zagospodarujemy dostępną przestrzeń, unikniemy niepotrzebnych kłopotów i dalszych poszukiwań, a wszystko będzie zawsze na miejscu.

Wygoda

Do wyboru mamy wiele ciekawych propozycji, od zawiasów automatycznych, prowadnic szuflad z ogranicznikami, po różnorakiego rodzaju podnośniki. Znajdziemy też sposób na wygospodarowanie spiżarni, o której marzy wiele gospodyń domowych. W tym celu możemy skorzystać z carga. Skromna szuflada oferuje również wiele ciekawych możliwości. W zależności od naszych potrzeb ich wnętrze można wypełnić różnymi wstawkami, a te dekoracje wprowadzą porządek. Szafka narożna to również pomysł. Można w niej schować wysuwane półki wykonane z drutu stalowego, które zajmują całą wolną przestrzeń, dzięki czemu nie stracimy miejsca i możemy wygodnie dotrzeć do najdalszych zakątków.